Vrijdag 23 mei 2025
Omdat wij ons zorgen maken over het opvolgerstekort onder notarissen en over de toegankelijkheid van het recht die daaronder het meeste lijdt, zijn wij begin dit jaar een campagne gestart.
Wij stelden de winnaar van het beste idee om het notariële vak aantrekkelijker te maken een dinercheque van € 500 in het vooruitzicht. En wij zouden een dinercheque van € 250 verloten onder de andere inzenders.
Er zijn meer dan 30 ideeën ingeleverd. De volledige lijst hebben wij in een BESTAND opgenomen.
Wij hebben Barbara van Kampen, voorzitter van de KNB uitgenodigd om samen met ons het beste idee te kiezen. Zij heeft de lijst samen met medewerkers van de KNB bestudeerd om zodoende tot een voorkeurslijst te komen. En wij hadden natuurlijk ook een voorkeurslijst.
We hebben haalbaarheid, uitvoerbaarheid en concreetheid laten meewegen bij onze gezamenlijke keuze.
De winnaar is Sam Spaan, KAeP Notaris. Zijn idee is om een traject op te zetten waarbij ambitieuze waarnemingsbevoegde kandidaat-notarissen gedurende 1 of 2 jaar kennis kunnen maken met het vak van notaris. Hij heeft zelfs een aanzet voor de uitwerking ingediend.
Van harte gefeliciteerd, Sam! Jij hebt de dinercheque van € 500 gewonnen.
En onder de andere inzenders verlootten wij random de aanmoedigingsprijs van € 250. Die gaat naar het idee om niet alleen aan ledenwerving te doen, maar ook aan ledenbehoud. Dat idee is van Jacqueline Trouw, Erfrechtjurist.
Jij ook van harte gefeliciteerd, Jacqueline!
Natuurlijk zijn wij alle inzenders zeer dankbaar voor de ideeën en tips. Dank jullie wel!
Voor de goede orde: dit project is bij lange na nog niet af. En het lek is echt nog niet boven. We moeten met man en macht aan de bak om de aantrekkelijkheid het vak van notaris over het voetlicht te brengen.
Het notariaat is de smeerolie voor de civiele kant van onze rechtstaat. Dat gaat zo goed, dat het haast niemand opvalt.
Het notariaat wordt pas echt gemist, als het er niet meer is…
€ 384 p/m
+ € 95 per extra notaris
ex. BTW
Meest gekozen
€ 660 p/m
+ € 160 per extra notaris
ex. BTW
€ 500 – € 3.500 per model
–
ex. BTW