De Europese erfrechtverklaring is bedoeld voor de nalatenschap van een persoon die is overleden op of na 17 augustus 2015 en die bezittingen heeft in een van de EU-lidstaten (met uitzondering van Denemarken, het Verenigd Koninkrijk en Ierland, waar eigen regels gelden).
Het is een door de Europese Commissie voorgeschreven formulier (Formulier V) met een aantal bijlagen, waarvan je er afhankelijk van de situatie een of meerdere moet invullen.
Het formulier en de bijlagen zijn hier te vinden: Europees e-justitieportaal – Europese erfrechtverklaring
En zie hier voor de relevante regelgeving: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/NL/TXT/?uri=CELEX%3A32012R0650
Omdat in het formulier V en de bijlagen geen wijzigingen mogen worden aangebracht, heeft PraktijkGenerator geen eigen model hiervoor.
Ook zijn het bestaande formulier V en de bijlagen niet door ons interactief te maken door de structuur van de documenten en de beperkte vrije invulruimte.
Zie voor meer informatie het Intranet van de KNB hierover: daar is meer achtergrondinformatie beschikbaar en worden antwoorden op praktische vragen gegeven als wanneer de Nederlandse notaris bevoegd is een Europese erfrechtverklaring af te geven, in welke taal deze moet worden opgesteld, hoe lang deze geldig is en hoe deze moet worden verwerkt in het protocol van de notaris.
Ook is daar een zeer lezenswaardige en praktische handleiding te vinden voor het invullen van het formulier V en de bijlagen. Hoewel deze dateert uit 2016, is dit nog steeds het meest actuele document. Het verdient aanbeveling deze te raadplegen voor het maken (invullen) van een Europese erfrechtverklaring.
€ 422 p/m
+ € 104 per extra notaris
ex. BTW
Meest gekozen
€ 726 p/m
+ € 176 per extra notaris
ex. BTW
€ 500 – € 3.500 per model
–
ex. BTW