Demo aanvragen
Terug naar overzicht

Master Class Notarieel tuchtrecht, een never ending story, stand van zaken: materieel en formeel rechtelijk

Op woensdag 15 april 2026 verzorgen wij bij Van der Valk Hotel, Prins Bernhardstraat 75 in Vianen, van 10.00 tot 17.00 uur de Master Class Notarieel tuchtrecht, een never ending story, stand van zaken: materieel en formeel rechtelijk, docent prof. mr A.H.N. (Fons) Stollenwerck. Je bent welkom vanaf 9.30 uur voor koffie en thee.

Algemene informatie

Algemene informatie over onze Master Classes vind je HIER.

Onderwerpen

  • Formeel tuchtrecht (ontvankelijkheidsverweren, nieuwe klachten in hoger beroep, intrekken hoger beroep
  • Onderzoeksplicht, informatieplicht, waarschuwingsplicht en vergewisplicht van de notaris, belang van dossieraantekeningen
  • Taakverdeling boedelnotaris en executeur, registratie boedelregister
  • (Gebrekkig) onderzoek wilsbekwaamheid (the continuing story)
  • Complex testament, heeft erflater het wel begrepen
  • Wwft en tuchtnorm
  • Geheimhoudingsplicht
  • Geschorst
  • Strafmaatverweer

Docent

Fons Stollenwerck is counsel bij SmeetsGijbels en in die functie betrokken bij de erfrechtsectie. Hij adviseert cliënten en kantoorgenoten over uiteenlopende huwelijksvermogensrechtelijke en erfrechtelijke kwesties. Daarnaast heeft het notarieel tuchtrecht zijn bijzondere belangstelling.

Tevens is Fons onder andere emeritus hoogleraar Estate Planning aan de VU Amsterdam, hoofddocent EPN/Grotius opleidingen, lid van de Wetenschappelijke Advies Raad (WAR) van de specialistenvereniging Estate Planners in het Notariaat (EPN), oud-raadsheer Gerechtshof Den Haag en oud-notaris.

Voor het geheel bijwonen van deze Master Class worden 5 studiepunten toegekend door de KNB en SOMN.

Kosten

Voor alle mensen die werken bij een kantoor dat PG Advanced abonnee van PraktijkGenerator is, is de Master Class GRATIS. De enige beperking is de capaciteit van de zaal. Het maakt dus niet uit met hoeveel kantoorgenoten je komt.

Anderen betalen EUR 579,- exclusief BTW, per persoon. De prijs is inclusief uitgebreid lunchbuffet, frisdranken, koffie en thee. Dit laatste geldt natuurlijk ook voor onze PG Advances abonnees. Parkeren is gratis.

Master Class via livestream

Sinds 2024 zijn onze Master Classes in Vianen ook via livestream te volgen. Dat scheelt je aardig wat reistijd. En als je uiteindelijk toch niet kunt, krijg je geen no-showfactuur. De inschrijving gaat net zo makkelijk als voor de fysieke deelname. Klik op de knop ‘Inschrijven voor livestream’ en je krijgt automatisch een bevestigingsmail met aanvullende informatie. Probeer het eens uit!

On demand

Deze Master Class zal op een later tijdstip op onze website on demand beschikbaar zijn.

Aanmelden

Fysieke Master Class: aanmelden kan tot en met 16 maart 2026, tenzij de zaal eerder is volgeboekt.

Master Class via livestream: aanmelden kan tot en met 13 april 2026.

Kort voor de dag van de Master Class sturen wij een e-mail met details over de Master Class.

Nadere informatie

In aanloop naar de Master Class ontvang je van ons de door de docent aangeleverde PowerPoint-presentatie en het eventuele cursusmateriaal.

Beperkt aantal deelnemers

Er is slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Schrijf je dus snel in, toewijzing geschiedt in volgorde van aanmelding.

Inschrijven voor fysieke Master Class
Gratis voor Advanced abonnees
Inschrijven voor livestream
Gratis en alleen voor Advanced abonnees